Her Taşınmada Abonelik Yenileme Derdi Bitiyor
 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Bilim, Teknoloji Yüksek Kurulu (BTYK) e-devlet  hizmetlerinin  artırılması kararı alırken, toplantıda verilen Avustralya örneği Başbakan'dan tam not aldı.  Türkiye 'de de hayata geçirilmesi planlanan  modele  göre, ev taşırken eski evin elektrik, su ve hava gazını kestirip  yeni  ev için tekrar bağlatma derdi sona eriyor. Artık e-devlet ile  internet  üzerinden bu üyelikler  yeni  adrese taşınabilecek.

BTYK toplantısında, e-devlet  hizmetleri  için yeni  bir  model  oluşturulması kararı alındı. Buna göre, e-Devlet çalışmalarının yürütülmesi ve koordinasyonu için ayrı bir yapı kurulacak. E-devlete ilişkin çalışmalar artık farklı bakanlıklar yerine, tek elden yürütülecek. Koordinasyon görevi de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'a verilecek. Yıldırım, bu amaçla kurulacak e-devlet Koordinasyon Kurulu'na ev sahipliği yapacak.

TÜM  HİZMETLER   İNTERNETE
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün de BTYK'da alınan karar ile e-devlet kapısının  yeni uygulamalarla zenginleştirileceğini söyledi. Ergün, e-devlet uygulamaları ile kısa zamanda, yüksek olmayan maliyetlerle vatandaşların yaşam  kalitesinin  artırılmasına ciddi katkılar yapılabileceğini dile getirdi. e-Devlet uygulamalarının yaygınlaştırılmasıyla verimlilik artışı sağlanacağını, zamandan ve maliyetten tasarruf edileceğini belirten Ergün, "Vatandaşımızı, tüm hizmetlerini  e-devlet kapısından yapabilir hale getirmek zorundayız. Bu anlamda BTYK'da çok önemli kararlar aldık. Çalışmalar bundan sonra daha da hızlanacak" dedi.


Haber365
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×